3 دلیل بر سرطان زا بودن تونر

سرطان زا بودن تونر

صاحبان کسب و کار و مصرف کنندگان دستگاه پرینتر مطلع هستند که جوهر تونر یکی از مهمترین مواد مصرفی می باشد که همواره خطرات بهداشتی نیز همراه خود دارد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض تونر و عدم رعایت اصول استفاده از جوهر تونر ممکن است اثرات نامطلوبی بر روی سلامتی داشته باشد. شناخت خطرات ناشی از جوهر تونر اولین قدم برای محافظت از خود و همکارانتان می باشد. در ادامه سه دلیل سرطان زا بودن تونر را بررسی میکنیم

خطرات کربن سیاه

طی تحقیقاتی که آژانس بین المللی سرطان انجام داده است، کربن سیاه در بخش 2B سرطان ها دسته بندی شده است، جوهر تونر حاوی یکسری گرد و غبار حاوی سرطان می باشد. این خطرات زمانیکه شما در معرض استفاده نامناسب از تونر می باشید و یا تونر کارتریج شما خراب شود و با پوست شما تماس داشته باشد اتفاق می افتد. به این منظور برای جلوگیری به آلوده شدن به آن هنگام کار کردن با تونر و شارژ کردن کارتریج حتما از ماسک و دستکش مناسب استفاده کنید.

از علائم استنشاق کربن سایه : سردرد، تحریک چشم، خارش مزمن و رشد آن در زبان و همچنین تماس مستقیم خارش و تحریک مزمن همراه دارد.

طبق گزارش مرکز خطرات لندن، چاپگر هایی که از جوهر تونر استفاده می کنند ممکن است در هنگام تهویه در مناطقی که دارای تهویه مناسب نیستند بیش از حد گرم شود و منواکسید کربن آزاد کنند. قرار گرفتن در معرض مونوکسید کربن باعث افزایش ضربان قلب، سردرد شدید و خواب آلودگی می شود. برای مقابله با این مشکل، چاپگر های اداری خود را در مکان های با تهویه ی خوب نگهداری کنید و در صورت امکان، هر زمانی که دستگاه ها در حال استفاده هستند، پنجره های مجاور را باز کنید.

خطرات سوختگی

شما با بررسی و لمس تونر کارتریجی که تازه استفاده شده است خطر سوختگی را ایجاد میکنید به این منظور حداقل یک ساعت پس از آخرین کپی خود تصمیم به تعویض تونر کارتریج بکنید.

خطرات اوزون

چاپگر هایی که از جوهر تونر استفاده میکنند هنگام تخلیه انرژی مقداری گاز اوزون خارج میکنند. گاز اوزون همانند گاز مونوکسید تاثیرات منفی بسیاری برای سلامتی انسان ها به همراه دارد پس حتما پیشگری های لازم را قبل از استفاده از پرینتر انجام دهید.

فروشگاه نوآوران پارس مفتخر است تنها فروشنده ی رسمی تونر بلک ولف در بازار باشد تونر بلک ولف مطابق با جدیدترین استاندارد های iso می باشد که با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت آماده ارسال به تمام نقاط کشور می باشد.